Warning: include_once(/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Warning: include_once(): Failed opening '/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Webinar: Infekcje gardła – wirusowe i bakteryjne – ujęcie dla aptekarza

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze „Infekcje gardła – wirusowe i bakteryjne – ujęcie dla aptekarza”, który odbędzie się 25. października 2023 r. o godzinie 18:30.

Zapalenie gardła to jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarza w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną. W około 85% przypadków za powstanie infekcji odpowiadają wirusy, które zazwyczaj kojarzone są z łagodnym przebiegiem choroby. Zdarza się jednak, że stan zapalny gardła spowodowany jest chorobotwórczymi bakteriami (paciorkowcami) – wówczas mamy do czynienia z anginą ropną.

Biorąc udział w tym webinarze dowiesz się: 

  • O etiologii wirusowego i bakteryjnego zapalenia gardła oraz częstotliwości występowania
  • O objawach charakterystycznych dla obu rodzajów zapalenia
  • O najnowszych wytycznych dotyczących leczenia zapalenia gardła 

Wykład poprowadzi dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, która opowie o bakteryjnej i wirusowej etiologii zapalenia gardła w oparciu o najnowsze wytyczne i wyniki badania świadomościowego dotyczącego infekcji, a także o problemie rosnącej antybiotykooporności.

Serdecznie zapraszamy!