Warning: include_once(/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Warning: include_once(): Failed opening '/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Opieka Farmaceutyczna

Z radością pragniemy poinformować o uruchomieniu nowej podstrony na naszym portalu PTMR, poświęconej Opiece Farmaceutycznej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w dążeniu do zapewnienia kompleksowej i wysokiej jakości opieki zdrowotnej pacjentom.

Opieka farmaceutyczna to „świadczenie zdrowotne (…), udzielane przez farmaceutę i stanowiące dokumentowany proces, w którym farmaceuta, współpracując z pacjentem i lekarzem prowadzącym leczenie pacjenta, a w razie potrzeby z przedstawicielami innych zawodów medycznych, czuwa nad prawidłowym przebiegiem indywidualnej farmakoterapii„.

Ideą opieki farmaceutycznej jest zaangażowanie farmaceuty w aktywną, wielopłaszczyznową opiekę nad pacjentem. Założenia OF obejmują współpracę między farmaceutą i lekarzem oraz innymi przedstawicielami zawodów medycznych.

PTMR od początku wspiera projekt opieki farmaceutycznej, postrzegając w nim korzyści zarówno dla pacjentów, lekarzy, jak i farmaceutów. Współcześni farmaceuci, pozostając często w bliskim kontakcie z pacjentami oraz mając ku temu odpowiednie wykształcenie są w stanie pełnić opiekę farmaceutyczną, wspierać i edukować pacjenta.

Podobne rozwiązania funkcjonują z powodzeniem w innych krajach. Jednocześnie w Polsce obserwujemy negatywne zjawiska związane z nadużywaniem leków, ich niewłaściwym stosowaniem czy stosowaniem tej samej substancji aktywnej pod postacią innych nazw handlowych. Prowadzone przez farmaceutów szczepienia przeciwko covid i grypie także spotkały się z bardzo dobrym odbiorem społecznym.     

Na podstronie znajdą Państwo przede wszystkim obszerną bazę informacji na temat roli farmaceutów w procesie leczenia. Będą omawiane różnorodne aspekty praktyki farmaceutycznej, takie jak optymalizacja farmakoterapii, konsultacje farmaceutyczne, przeglądy lekowe, indywidualne plany opieki farmaceutycznej, szczepienia, badania diagnostyczne oraz wiele innych istotnych zagadnień.

Dostęp do rzetelnych informacji oraz wsparcie farmaceutów to kluczowe elementy osiągania optymalnych rezultatów terapeutycznych.

Postrzegamy farmaceutów jako istotną grupę profesjonalistów medycznych, ze względu zarówno  na ich wiedzę, jak i kontakt z pacjentem. Wspieramy edukację i rozwój kompetencji farmaceutów poprzez nasze własne działania. Cieszymy się, że tak istotne towarzystwa skupiające lekarzy, jak Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, wspierają projekt opieki farmaceutycznej, a my możemy być jego partnerem. ~ Reckitt

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej nowej podstrony o Opiece Farmaceutycznej i korzystania z bogatej gamy zasobów, które dla Państwa przygotowaliśmy!

Partnerzy projektu: