Nowa odsłona materiałów edukacyjnych

Pragniemy poinformować o przebudowie sekcji materiałów edukacyjnych na stronie internetowej koordynowana.pl, które zostają przekształcone w materiały pomocnicze. Jest to kolejny krok w dążeniu do zapewnienia Państwu najwyższej jakości zasobów, które pomogą realizować opiekę koordynowaną w Państwa placówkach.

Strona koordynowana.pl jest portalem przygotowanym i prowadzonym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, który zbiera informacje dotyczące placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej oferujących świadczenia z zakresu opieki koordynowanej oraz umożliwia odnalezienie i nawiązanie współpracy na realizację różnych ścieżek między podmiotami POZ a innymi specjalistami.

Naszym celem jest zapewnienie Państwu aktualnych i wartościowych materiałów, które odzwierciedlają najnowsze osiągnięcia w medycynie rodzinnej.

Na stronie koordynowana.pl w zakładce MATERIAŁY POMOCNICZE znajdą Państwo wiele cennych treści zarówno w formie materiałów do pobrania, jak i nagrań wideo.

Przebudowa sekcji ma na celu dostarczenie kompleksowego zestawu narzędzi, umożliwiających zarówno poszerzenie wiedzy jak również doskonalenie umiejętności oraz podniesienie standardów praktyki medycznej.

Zamieszczone tam treści dotyczą wszystkich ścieżek opieki koordynowanej. Znajdą w nich Państwo najważniejsze informacje na temat m.in. :

  • wymaganych zasobów w poszczególnych ścieżkach
  • kodów ICD-9 oraz ICD-10 dla budżetu opieki koordynowanej
  • wytycznych dotyczących porad lekarskich, dietetycznych, edukacyjnych

Przygotowaliśmy schematy mające na celu ułatwienie rozliczenia poszczególnych porad. Znajdziecie tam Państwo między innymi informacje dotyczące zarówno porady wstępnej z potwierdzona chorobą, jak i wskazówki w jaki sposób rozliczyć taką poradę w przypadku braku potwierdzenia u pacjenta podejrzewanego schorzenia.

Schematy dotyczące kodów ICD9, kodów jednostkowych świadczeń oraz tabele z wszystkimi badaniami i konsultacjami dostępnymi w ramach OK będą pomocne dla koordynatorów, jak też osób dbających o poprawność rozliczeń udzielanych świadczeń w Państwa placówkach.

Już wkrótce w materiałach pomocniczych znajdą Państwo również tabele stworzone specjalnie dla koordynatorów, które mają na celu ułatwienie opieki nad pacjentami oraz realizację konkretnych badań i konsultacji. Tabele te będą stanowić istotne wsparcie dla koordynatorów w rozliczaniu poszczególnych usług medycznych.

Tabele zostały opracowane przez koordynatorów i mają pomóc koordynatorom w zarządzaniu strumieniem pacjentów, a osobom rozliczającym w pilnowaniu sprawozdawczości. Ich głównym celem jest umożliwienie koordynatorom posiadania w jednym miejscu wszystkich swoich pacjentów wraz z informacjami dotyczącymi umówionych badań. Dzięki nim możliwe jest uporządkowanie i śledzenie umówionych badań i konsultacji, co przyczynia się do efektywnej opieki nad pacjentami.

Jesteśmy przekonani, że przebudowa sekcji materiałów edukacyjnych w materiały pomocnicze wzbogaci Państwa doświadczenie edukacyjne. Zapraszamy do korzystania z portalu koordynowana.pl i śledzenia na bieżąco pojawiających się nowości!


Zachęcamy Państwa również do dołączenia do grupy na Facebooku „POZ OK”, jedynej oficjalnej grupie prowadzonej przez PTMR dotyczącej opieki koordynowanej. Grupa skupia lekarzy i inne bezpośrednio zaangażowane w proces wprowadzania i realizowania opieki koordynowanej osoby w POZ. To miejsce gdzie, w sposób otwarty można wymieniać się doświadczeniami, trudnościami i pomysłami związanymi z opieką koordynowaną.