Warning: include_once(/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Warning: include_once(): Failed opening '/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Członkostwo PTMR w WONCA

Z dumą informujemy, że Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej zostało przyjęte w poczet członków międzynarodowej organizacji lekarzy rodzinnych WONCA (World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians).

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie rozwoju Towarzystwa. Chcemy być aktywnym członkiem WONCAreprezentując PTMR na arenie międzynarodowej oraz informując o rozwoju medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce, w tym o działaniach związanych z wdrożeniem opieki koordynowanej w POZ.

Jest to dla nas także duże zobowiązanie – liczymy więc na wsparcie i jeszcze większą aktywność członków PTMR. Współpraca międzynarodowa to nowe możliwości, które chcemy wykorzystać dla dalszego rozwoju medycyny rodzinnej w Polsce.

WONCA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca lekarzy rodzinnych z całego świata. Misją WONCA jest poprawa jakości życia ludzi na całym świecie poprzez zapewnienie wysokich standardów opieki nad pacjentami w podstawowej opiece zdrowotnej. 

Swoją misję organizacja realizuje poprzez:

  • promowanie zindywidualizowanej, kompleksowej i ciągłej opieki nad pacjentem i jego rodziną
  • promowanie równości poprzez sprawiedliwe traktowanie wszystkich grup ludzi w kontekście całej opieki zdrowotnej i innych inicjatyw społecznych
  • zachęcanie i wspieranie rozwoju organizacji akademickich lekarzy rodzinnych
  • zapewnianie forum wymiany wiedzy i informacji pomiędzy Organizacjami Członkowskimi oraz pomiędzy lekarzami rodzinnymi
  • reprezentowanie polityki oraz działań edukacyjnych, badawczych i usługowych lekarzy rodzinnych wobec innych światowych organizacji i forów zajmujących się zdrowiem i opieką medyczną

Powyższe działania są spójne z celami statutowymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, które od 25 lat realizuje swoją misję edukacyjną, naukową i organizacyjną w obszarze medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej.

Członkostwo w WONCA jako Associate Member” to potwierdzenie rosnącego znaczenia naszego Towarzystwa na arenie międzynarodowej. Jesteśmy pełni entuzjazmu i wierzymy, że pomoże nam to jeszcze skuteczniej działać zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej na rzecz rozwoju medycyny rodzinnej.   

Serdecznie dziękuję całemu zespołowi PTMR zaangażowanemu w proces przystąpienia do organizacji WONCA.

dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW
Prezes Zarządu PTMR