Warning: include_once(/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Warning: include_once(): Failed opening '/home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder-pro/add-ons-advanced/file-restriction/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear') in /home/wilnetst/domains/wilnet.com.pl/public_html/ptmr/wp-content/plugins/profile-builder/index.php on line 158

Projekt edukacyjny PTMR:
Leczenie bezsenności w praktyce lekarza POZ

Kurs leczenia bezsenności jest skierowany przede wszystkim do lekarzy rodzinnych oraz lekarzy pracujących w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, do których najczęściej zgłaszają się pacjenci z zaburzeniami snu.

W opracowanych materiałach omówiono wszystkie najważniejsze aspekty opieki nad pacjentem zgłaszającym zaburzenia snu, które pozwolą przeprowadzić go od momentu pojawienia się problemów ze snem i ich komplikacji aż do prawidłowego postępowania niefarmakologicznego i leczenia.

W kursie uwzględniono także wskazania do konsultacji z psychiatrą oraz możliwości skierowania do poradni leczenia zaburzeń snu, a także omówiono objawy alarmujące w bezsenności, których pojawienie się powinno wzbudzić szczególną czujność i ostrożność u lekarzy rodzinnych.

Głęboko wierzymy w to, że przygotowane we współpracy ze specjalistami materiały edukacyjne pozwolą zwiększyć świadomość lekarzy w zakresie problemów ze snem wśród pacjentów zarówno młodych, jak i starszych, przez co wpłyną na poprawę jakości opieki, a przez to także na jakość życia chorych.

Kursy realizowane przez PTMR cieszą się ogromną popularnością. Jednakże, w związku z tym, lista uczestników zapełnia się zazwyczaj w ciągu pierwszej doby od rozpoczęcia zapisów. Właśnie dlatego zachęcamy do zapisania się na listę osób zainteresowanych – osoby zapisane na listę będą miały pierwszeństwo.

Celem poniższego kursu jest zwiększenie świadomości lekarzy POZ w zakresie diagnostyki i leczenia bezsenności u pacjentów. Dzięki kursowi lekarze będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które pozwolą im skuteczniej leczyć pacjentów z bezsennością, poprawić ich jakość życia i uniknąć poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Oficjalny partner projektu